Virtuali ir papildyta realybė skaitmeniniame marketinge: naujovės ir galimybės

Skaitmeninės rinkodaros kraštovaizdis pastaruoju metu pasipildė dviem itin stipriais žaidėjais: papildytoji realybė (AR) ir virtualioji realybė  (VR).

Šios technologijos, anksčiau buvusios mokslinės fantastikos sritimi, dabar yra novatoriškų rinkodaros strategijų priešakyje.

Jų gebėjimas kurti įtraukiančią ir interaktyvią patirtį atvėrė naujas galimybes prekių ženklams giliau ir įsimintiniau bendrauti su vartotojais.

Šiame straipsnyje mes gilinamės į tai, kaip virtuali ir papildyta realybė keičia skaitmeninę rinkodarą, gerina klientų patirtį, skatina įsitraukimą ir atveria kelią naujai skaitmeninės komunikacijos erai.

AR ir VR atsiradimas rinkodaroje

AR ir VR kelionė nuo nišinių technologijų iki galingų rinkodaros priemonių liudija jų transformacinį potencialą. AR praturtina realųjį pasaulį skaitmeninėmis perdangomis, suteikdama naują dimensiją vartotojų patirčiai, o VR leidžia visiškai pasinerti į skaitmeniniu būdu sukurtą pasaulį. Jų pritaikymas rinkodaroje yra platus ir įvairus, suteikiantis prekių ženklams unikalių galimybių užmegzti ryšį su savo auditorija.

Šiais metais ir tokie stiprūs technologijų kūrėjai kaip Apple pateikė itin pažangią VR technologiją: Apple Vision Pro. Tai šiuo metu labiausiai technologiškai pažengusi VR technologija, kuri suteikia įspūdingą patirtį ir naudojimosi paprastumą. Didmiesčiuose Amerikoje jau pastebimi žmonės, kurie šiais akiniais naudojasi ir viešosiose erdvėse, o galbūt ateityje tokių žmonių pamatysime ir Lietuvos gatvėse.

Transformuojanti klientų patirtis naudojant AR ir VR

Klientų patirtis naudojant AR ir VR

1. Virtualios produktų demonstracijos ir bandymai

AR technologija sukėlė revoliuciją vartotojų apsipirkimo internete srityje. Nuo virtualių bandymų mados ir grožio pramonėje iki 3D produktų vizualizacijų baldų ir nekilnojamojo turto srityje – AR suteikia apčiuopiamą produkto pojūtį prieš perkant, o tai gerokai padidina vartotojų pasitikėjimą ir pasitenkinimą. VR žengia dar vieną žingsnį į priekį, siūlydama virtualius salonus ir parodas, leidžiančius klientams tyrinėti produktus ir paslaugas visiškai įtraukiančioje aplinkoje.

2. Įtraukiantis istorijų pasakojimas ir prekės ženklo įsigilinimas

AR ir VR leidžia prekių ženklams patraukliai ir įtraukiančiai papasakoti savo istorijas. Nesvarbu, ar tai būtų AR patobulinta pakuotė, kurioje atgaivinama produkto istorija, ar VR patirtis, perkelianti vartotojus į vietas, susijusias su prekės ženklo paveldu, šios technologijos sukuria stiprų emocinį ryšį tarp vartotojo ir prekės ženklo.

3. Patobulintas mokymo ir švietimo turinys

Be rinkodaros, AR ir VR gali būti taikomos klientų švietimui ir darbuotojų mokymui. Pavyzdžiui, AR gali uždengti mokomąjį turinį ant fizinių produktų, supaprastindama sudėtingas sąrankas ar techninės priežiūros užduotis. VR gali imituoti realaus gyvenimo scenarijus mokymo tikslais, užtikrindama saugią ir kontroliuojamą aplinką mokymuisi ir tobulėjimui.

Įsitraukimo ir pardavimų skatinimas

Virtuali realybė

Dėl AR ir VR siūlomo interaktyvumo didėja vartotojų įsitraukimas. Šios technologijos skatina vartotojus aktyviai dalyvauti prekės ženklo patirtyje, todėl pasyvus turinio vartojimas tampa aktyviu ir įtraukiančiu procesu.

1. Rinkodaros žaidybinimas (įžaidinimas):

Žaidimų mechanikos integravimas į AR ir VR patirtį gali gerokai padidinti įsitraukimo lygį. Prekės ženklai sėkmingai naudojo AR žaidimus, kad paskatintų pėsčiųjų srautus į fizines parduotuves, o VR patirtis – kad padidintų skaitmeninėse platformose praleidžiamą laiką. Toks rinkodaros turinio žaidybinimas ne tik suteikia pramogą, bet ir pagilina naudotojo ryšį su prekės ženklu.

2. Dalijimasis socialiniuose tinkluose ir virusiškumas:

AR ir VR patirčių naujumas ir jaudulys skatina naudotojus dalytis savo patirtimi socialinėje žiniasklaidoje, taip padidinant rinkodaros kampanijų pasiekiamumą ir poveikį. Šis virusiškumo (eng. viral) veiksnys yra galingas įrankis prekių ženklams, nes naudotojų sukurtas turinys didina patikimumą ir išplečia kampanijos pasiekiamumą už tradicinių kanalų ribų.

Iššūkių įveikimas

Nepaisant jų potencialo, platus AR ir VR pritaikymas rinkodaroje susiduria su keliomis kliūtimis. Techniniai apribojimai, didelės turinio kūrimo sąnaudos ir poreikis šviesti vartotojus, kaip naudotis šiomis patirtimis, gali trukdyti jų veiksmingumui. Labai didelę įtaką plėtrai vis dar turi ganėtinai brangi technologija ir jos ribotumas: virtualūs akiniai kainuoja ganėtinai daug (Apple Vision Pro kainuoja virš 3000 eurų), baterijos gyvavimo laikas vis dar ganėtinai mažas, o ir pačių VR platformų naudojimosi galimybės yra vis dar ganėtinai siaurios.

Tačiau tobulėjant technologijoms ir didėjant jų įperkamumui šios kliūtys pamažu mažėja. Be to, norėdami iš tikrųjų išnaudoti AR ir VR potencialą, prekių ženklai turi teikti pirmenybę prasmingos ir vertingos patirties kūrimui.

Rinkodaros su AR ir VR ateitis

Žvelgiant į ateitį, AR ir VR integravimas į skaitmeninę rinkodarą taps dar lengvesnis. Technologijų pažanga, pavyzdžiui, galingesnių išmaniųjų telefonų kūrimas ir 5G tinklų diegimas, leis sukurti sudėtingesnes ir labiau įtraukiančias patirtis. Be to, didėjant vartotojų pritarimui ir AR ir VR įsisavinimui, galime tikėtis, kad šios technologijos taps neatsiejama rinkodaros priemonių rinkinio dalimi, siūlančia personalizuotą ir kontekstualiai svarbią patirtį, kuri pasitinka vartotojus ten, kur jie yra.

Išvada

Papildytosios ir virtualiosios realybės poveikis skaitmeninei rinkodarai yra didelis ir toli siekiantis. Siūlydamos įtraukiančią ir interaktyvią patirtį, virtuali ir papildyta realybė ne tik iš naujo apibrėžia, kaip prekių ženklai bendrauja su savo auditorijomis, bet ir nustato naujus klientų lūkesčių standartus. Toliau žengiant į šį skaitmeninį amžių, klestės tie prekių ženklai, kurie išnaudos AR ir VR galią, kad sukurtų tikrus, vertingus ryšius su savo klientais. Skaitmeninės rinkodaros ateitis – tai barjerų tarp skaitmeninio ir fizinio pasaulių naikinimas, o AR ir VR pirmauja šioje revoliucinėje kelionėje.

Pasinaudokite mūsų pasiūlymu jau šiandien!