Kaip išsirinkti tinkamą internetinės svetainės dizainą?

Tinkamo interneto svetainės dizaino pasirinkimas yra labai svarbus sprendimas, kuris gali turėti didelės įtakos Jūsų verslo pristatymui internete, lankytojų patirčiai ir galiausiai svetainės sėkmei. Nesvarbu, ar kuriate asmeninį tinklaraštį, e. prekybos platformą, ar įmonės svetainę, pasirinktas dizainas turėtų ne tik atspindėti Jūsų prekės ženklo identitetą, bet ir būti funkcionalus bei patogus naudoti. Mūsų DPLab komanda pateiks keletą patarimų, kaip išsirinkti tinkamą internetinės svetainės dizainą:

1. Apibrėžkite savo svetainės paskirtį ir tikslinę auditoriją

Kaip išsirinkti tinkamą internetinės svetainės dizainą

Prieš pasinerdami į dizaino galimybes ir vingrybes, aiškiai apsibrėžkite savo svetainės paskirtį ir supraskite Jūsų tikslinę auditoriją. Ar siekiate parduoti produktus, teikti informaciją, ar pristatyti savo projektų/darbų portfelį? Apsibrėžkite savo svetainės tikslą ir tai, kas bus Jūsų lankytojai. Tai labai svarbu renkantis dizainą, nes turime jį sukurti tokį, kad jis atitiktų Jūsų klientų poreikius ir lūkesčius. Dizainas, skirtas jaunimui, gali skirtis nuo dizaino, skirto profesionalams. Web dizainas skirtas IT paslaugoms, labai skiris nuo Eko produktų elektroninės parduotuvės. Turite į visa tai atsižvelgti.

2. Pirmenybę teikite paprastumui

Švarus, paprastas dizainas dažniausiai veikia geriausiai. Tinklalapiai, kuriuose nėra netvarkingo išdėstymo, lengvai įskaitomi šriftai ir santūri spalvų paletė, paprastai būna patogesni naudotojui. Dizaino paprastumas padeda naudotojams rasti tai, ko jie ieško, ir neblaško jų dėmesio, taip pagerindamas bendrą naudotojo patirtį.

3. Užtikrinkite suderinamumą su mobiliaisiais įrenginiais

suderinamumas su mobiliaisiais įrenginiais

Vis dažniau naudojantis išmaniaisiais telefonais naršant internete, Jūsų svetainė turi gerai veikti įvairiuose įrenginiuose. Pasirinkite reaguojantį žiniatinklio dizainą, t. y. tokį, kurio išdėstymas automatiškai pritaikomas prie įrenginio, kuriame jis peržiūrimas, ekrano dydžio. Taip užtikrinama sklandi patirtis visiems naudotojams, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu jie pasiekia Jūsų svetainę.

4. Atsižvelkite į navigaciją

Gera navigacija yra labai svarbi norint išlaikyti lankytojus. Jūsų svetainės dizaine turėtų būti aiški, lengvai suprantama navigacijos schema, leidžianti lankytojams greitai rasti juos dominančią informaciją. Meniu turėtų būti pasiekiamas iš bet kurio puslapio, o didesnėse svetainėse dažnai naudinga įtraukti paieškos funkciją.

5. Daugiausia dėmesio skirkite turiniui

Internetinės svetainės kūrimas

Nors dizainas yra labai svarbus, turinys yra karalius (Content is the king). Rinkitės dizainą, kuris papildytų ir išryškintų turinį, o ne jį užgožtų. Įsitikinkite, kad tekstas ir fono spalvos yra pakankamai kontrastingos, kad būtų užtikrintas įskaitomumas. Naudokite aukštos kokybės vaizdus ir vaizdo įrašus, kurie atitinka Jūsų žinutę ir pagerina bendrą svetainės išvaizdą.

6. Užsikrovimo laikas ir patogumas SEO

Gražiai sukurta svetainė neturės didelės reikšmės, jei ji per ilgai užsikraudinės arba nebus matoma paieškos sistemoms. Rinkitės dizainą, optimizuotą greitam įkrovimo laikui ir pritaikytą SEO. Tai reiškia, kad jos struktūra turėtų būti tokia, kad paieškos sistemos galėtų lengvai nuskaityti ir indeksuoti jos turinį.

7. Laikykitės nuoseklaus Jūsų prekės ženklo identiteto

Jūsų svetainė turėtų būti jūsų prekės ženklo vizualinio identiteto tęsinys. Užtikrinkite, kad svetainės dizainas atitiktų Jūsų prekės ženklo spalvas, šriftus ir bendrą estetiką. Prekės ženklo nuoseklumas visose platformose kuria Jūsų auditorijos atpažįstamumą ir pasitikėjimą.

8. Testuokite ir prašykite atsiliepimų

Prieš baigdami kurti svetainės dizainą, išbandykite jį su tikslinės auditorijos naudotojų grupe arba tiesiog su savo draugais ar kolegomis. Surinkite atsiliepimus apie dizaino patogumą, estetiką ir funkcionalumą. Pasinaudokite šiais atsiliepimais, kad prieš paleisdami svetainę atliktumėte reikiamus pakeitimus.

9. Sekite tendencijas

WordPress TVS

Nors svarbu turėti šiuolaikiškai atrodančią svetainę, saugokitės perimti dizaino tendencijas, kurios gali greitai pasenti. Siekite pusiausvyros tarp modernumo ir nesenstamumo, užtikrindami, kad po kelerių metų Jūsų svetainės nereikės visiškai atnaujinti.

10. Profesionali pagalba

Apsvarstykite galimybę pasikonsultuoti su profesionaliu dizaineriu arba agentūra, ypač jei nesate susipažinę su web dizaino principais. Jie gali suteikti vertingų įžvalgų ir padėti sukurti svetainę, kuri veiksmingai atitiktų jūsų tikslus ir patiktų jūsų tikslinei auditorijai.

Taigi, kaip išsirinkti tinkamą internetinės svetainės dizainą?

Apibendrinant galima teigti, kad tinkamo žiniatinklio svetainės dizaino pasirinkimas – tai auditorijos supratimo, funkcionalumo prioritetų ir Jūsų prekės ženklo identiteto išlaikymo derinys.

Nepatingėkite internete paieškoti web dizaino pavyzdžių, kurie Jums patiems patinka ir atitinka Jūsų kompanijos paslaugas ar prekes, geriausias būdas yra patikrinti visus Jūsų konkurentus ar panašias paslaugas teikiančius verslus.

Laikydamiesi mūsų pateiktų patarimų, galite pasirinkti dizainą, kuris ne tik puikiai atrodys, bet ir užtikrins fantastišką naudotojo patirtį.

Pasinaudokite mūsų pasiūlymu jau šiandien!