Skaitmeniniame amžiuje, kai kiekvienas prekės ženklas kovoja dėl dėmesio, el. pašto rinkodara yra tiesioginio bendravimo su klientais pavyzdys, kuris, jei yra tinkamai vykdomas, užtikrina didelę investicijų grąžą ir sukuria ilgalaikius santykius su Jūsų auditorija.
Tačiau, kadangi elektroninio pašto dėžutės tampa vis labiau užterštos ir perkrautos, rinkodaros specialistai turi tobulinti savo strategijas, kad sudomintų ir įtrauktų. Pateikiame keletą strategijų kiekvienam verslui kaip tobulinti Jūsų kompanijos elektroninio pašto marketingo strategijas ir padidintų šių kampanijų efektyvumą.
Elektroninio pašto dežutė 2024 metais
Šiuolaikinė Jūsų pašto dėžutė – tai tvirtovė, saugoma įvairiausių filtrų, kuriuos įdiegia pašto dėžučių kūrėjai (kaip antai Google) arba patys jų savininkai. Tai asmeninė erdvė, kurią naudotojai vis labiau saugo, todėl rinkodaros specialistams labai svarbu gauti leidimą prieš siunčiant informaciją. Tai prasideda nuo organiško elektroninių paštų sąrašo sudarymo, užtikrinant, kad kiekvienas gavėjas yra sutikęs gauti Jūsų verslo pranešimus. Šiuolaikinės pašto dėžutės priėjimo sudėtingumas taip pat reiškia, kad aktualumas ir personalizavimas yra ne tik vertinami, bet ir laukiami.
Įtikinamo turinio kūrimas
Norint išsiskirti perpildytoje pašto dėžutėje, svarbiausia yra kokybiškas turinys.
Pirmoji kliūtis – temos eilutė (eng. subtitle); ji turi būti įtikinanti ir intriguojanti, bet neperaugti į „clickbait” sritį. Personalizavimas neapsiriboja tik vardo įterpimu; jis apima turinio pritaikymą pagal naudotojo elgseną, pageidavimus ir ankstesnį Jūsų su klientu bendravimą (galbūt jis jau kažką pas Jus pirko arba domisi tam tikra prekių ar paslaugų kategorija).
Dinaminis turinys, kuris keičiasi atsižvelgiant į gavėją, gali padidinti įsitraukimą pateikiant aktualiausius pasiūlymus ir informaciją.
Segmentavimas yra dar viena labai svarbi strategija. Suskirstę savo el. pašto sąrašą į mažesnes, tikslingesnes grupes, galite siųsti tikslingesnius pranešimus. Tai gali būti pagrįsta demografine informacija, pirkimo istorija arba tuo, kaip neseniai jie gaudavo jūsų el. laiškus. Kuo aktualesnis el. laiškas, tuo didesnė tikimybė, kad jis bus atidarytas, perskaitytas ir bus imtasi Jums naudingų veiksmų (aplankyta svetainė ar nusipirktas Jūsų produktas).
Įsitraukimo optimizavimas
Įsitraukimas nesibaigia el. laiško atidarymu; reikia skatinti imtis veiksmų. Raginimai imtis veiksmų (CTA) turėtų būti aiškūs, įtikinami ir lengvai randami. Nesvarbu, ar norite, kad skaitytojas sužinotų daugiau, pasinaudotų pasiūlymu, ar užsiregistruotų į internetinį seminarą, CTA turėtų aiškiai nurodyti sekantį žingsnį (pirkti dabar, užsiregistruoti, užpildyti formą, atsisiųsti, ir t.t.).
Interaktyvūs elementai, pavyzdžiui, apklausos, tyrimai ir vaizdo įrašai, gali padidinti įsitraukimą ir suteikti vertingų atsiliepimų ar duomenų apie Jūsų auditoriją.
Taip pat labai svarbu suderinti kūrybiškumą (el. pašto grafinį dizainą) ir funkcionalumą, užtikrinant, kad el. laiškai būtų greitai įkeliami ir teisingai rodomi visuose įrenginiuose.
Automatikos ir dirbtinio intelekto panaudojimas
Automatizavimas ir dirbtinis intelektas keičia el. pašto rinkodaros taisykles. Automatizuoti sprendimai gali siųsti konkrečius el. laiškus pagal trigerius. Pavyzdžiui, sveikinimo laiškus naujiems prenumeratoriams, gimtadienio pranešimus arba tolesnius veiksmus dėl apleistų krepšelių. Dirbtinis intelektas gali analizuoti didžiulius duomenų kiekius, kad numatytų geriausią el. laiškų siuntimo laiką, optimizuotų temos eilutes ir net suasmenintų turinį atskiriems naudotojams
Testavimas ir analizė siekiant nuolatinio tobulėjimo
Vienintelis būdas sužinoti, ar Jūsų strategijos veikia, yra nuolatinis testavimas ir analizė. Atliekant A/B testavimą galima palyginti skirtingus el. laiškų elementus – nuo temos eilučių iki paveikslėlių ir CTA – ir sužinoti, kas geriausiai atliepia Jūsų auditorijos poreikius. Reguliariai peržiūrėdami tokius rodiklius, kaip atidarytų laiškų dažnis, paspaudimų dažnis ir konversijos rodikliai, suprasite, kas veikia ir kur dar galima tobulėti.
Geriausios praktikos ir taisyklių laikymasis
Tobulėjant pašto dėžutėms, didėja ir privatumo bei tokių taisyklių, kaip GDPR ir CAN-SPAM, supratimas. Šių reglamentų laikymasis ne tik užtikrina atitiktį, bet ir stiprina Jūsų auditorijos pasitikėjimą Jumis. Labai svarbu skaidriai nurodyti, kaip renkate, naudojate ir saugote prenumeratorių duomenis.
Santykių kūrimas ne tik pašto dėžutėje
Elektroninio pašto rinkodara neturėtų būti vienpusis komunikacijos kanalas. Skatindami grįžtamąjį ryšį, nesvarbu, ar tai būtų apklausos, ar kvietimas atsakyti į Jūsų laišką. Integruodami el. pašto rinkodarą su kitais kanalais, pavyzdžiui, socialine žiniasklaida, galite sukurti vientisą prekės ženklo patirtį ir suteikti daugybę sąlyčio taškų įsitraukimui.
Išvada: Elektroninio pašto marketingo strategijos
Apsaugota šiandienos Jūsų pašto dėžutė reikalauja sudėtingėsnio požiūrio į el. pašto rinkodarą. Suprasdami auditoriją, kurdami įtikinamą ir suasmenintą turinį, optimizuodami įsitraukimą, naudodamiesi technologijomis, nuolat testuodami ir analizuodami, rinkodaros specialistai gali kurti el. pašto kampanijas, kurios sulaukia teigiamo atgarsio tarp gavėjų.
Galutinis tikslas – užmegzti santykius, kurie peržengtų pašto dėžutės ribas (aplankytų Jūsų internetinę svetainę ar realią parduotuvę), o prenumeratoriai taptų lojaliais klientais ir Jūsų prekės ženklo šalininkais. Sparčiai besikeičiančioje skaitmeninėje aplinkoje sėkmę pasieks tie prekių ženklai, kurie prisitaikys, diegs naujoves ir visuomet pirmenybę teiks savo auditorijai.