Elektroninės parduotuvės turinio valdymo sistema: kaip išsirinkti?

Naujos internetinės parduotuvės atidarymas – kompleksiškas ir įdomus procesas, tačiau vienas svarbiausių sprendimų, kurį turite priimti dar labai anksti prieš ruošiant produktų aprašymus ir nuotraukas – elektroninės parduotuvės turinio valdymo sistema – kuri Jums tinkamiausia?

Jūsų pasirinkimas turės didelę įtaką parduotuvės funkcionalumui, jos valdymui ir bendrai Jūsų verslo sėkmei. Šiame išsamiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius aspektus, kurie padės jums išsirinkti tobulą platformą naujai parduotuvei, įskaitant Magento, WooCommerce, Shopify ir kitas populiaras e.prekybos platformas.

1. Apsibrėžkite savo el.parduotuvės poreikius

 

Elektroninės parduotuvės kūrimas

 

Pirmiausia turite tiksliai apibrėžti unikalius savo parduotuvės poreikius, kurie Jums asmeniškai yra svarbūs. Atsižvelkite į šiuos dalykus:

Produkto tipas: Nustatykite produktų, kuriais ketinate prekiauti, pobūdį. Ar siūlysite skaitmenines ar fizines prekes, paslaugas, prenumeratas ar jų paketus?

Augimo galimybės: Ar ateityje planuojate plėsti produktų asortimentą arba orientuotis į platesnę auditoriją? Įsitikinkite, kad platforma gali augti kartu su jūsų verslu. Pvz. jeigu Jūs planuojate parduoti nuo keletos iki šimto produktų per mėnesį, galbūt Jums labiausiai tinkama yra WooCommerce platforma. Bet jeigu manote, jog Jūsų verslas augs ir kažkada reikės prekybą vis daugiau automatizuoti, reikės peržiūrėti daug statistikos ir kitų detalių – tam Magento sistema yra labiau tinkama.

Biudžetas: Nustatykite e. prekybos platformos adaptavimo Jūsų poreikiams proceso, hostingo ir domeno registracijos biudžetą.

Techninė kompetencija: Įvertinkite, kiek Jūs pats galite naudotis ir valdyti savo e.parduotuvę. Ar turite programavimo įgūdžių, ar jums reikia patogios vartotojo sąsajos?

Dizainas ir pritaikymas: Nuspręskite, kiek norite kontroliuoti savo parduotuvės dizainą ir pritaikymą.

2. Apsvarstykite hostingo galimybes

 

Elektroninės prekybos platformos paprastai siūlo dvi hostingo galimybes: savarankišką hostingą ir hostingą jų ‘debesyse’. Kiekviena jų turi savų privalumų ir trūkumų.

Savarankiškas hostingas: „WooCommerce” ir „Magento” platformos suteikia galimybę visiškai kontroliuoti savo svetainės hostingą. Šis variantas suteikia daugiau lankstumo, tačiau reikalauja daugiau techninių žinių ir atsakomybės už serverio priežiūrą. Naudodamiesi šiomis platformomis visą savo parduotuvę galite valdyti nepriklausomai nuo kitų, galite ją hostint’i kur  tik norite ir turite pilną prieigą prie viso savo e.parduotuvės programinio kodo.

Hostingas per e.prekybos platformą: Hostingo platformos, pavyzdžiui, „Shopify” ar „BigCommerce”, gali suteikti hostingą tiesiogiai pas juos. Šios platformos paprastai yra patogesnės naudoti, tačiau gali turėti tam tikrų pritaikymo apribojimų ir nesuteikti pilnos prieigos prie programinio kodo, o tuo pačiu negalėsite bet kada imti ir ‘išsinešti’ savo e.parduotuvės kur tik norite.

Jūsų pasirinkimas tarp šių hostingo galimybių turėtų priklausyti nuo jūsų techninių žinių ir Jūsų asmeninių pageidavimų dėl kontrolės.

3. Įvertinkite naudojimo paprastumą

 

Daugeliui verslininkų sistemos paprastumas yra esminis veiksnys. Norint sutelkti dėmesį į verslo plėtrą, o ne leidžiant laiką ties nauja sistema, ieškokite e. prekybos platformos, kurioje būtų intuityvi naudotojo sąsaja, „drag-and-drop” redaktorius ir aiški dokumentacija ar e.parduotuvės palaikymo (maintenance) galimybės.

Tokios platformos kaip „Shopify”, „Wix”, „Squarespace” ir net „Magento” (ypač naujesnės jos versijos) pasižymi patogiomis vartotojo sąsajomis, todėl tinka ir tiems, kurie turi mažai techninių žinių.

Jomis galima išmokti naudotis gan intuityviai, sukurti naujus produktų puslapius, įkelti nuotraukas, redaguoti tekstus ar kainas tampa vis paprasčiau. Visada galite išbandyti nemokamas šių platformų versijas ir įsitikinti ar Jums tinka e.parduotuvės valdytojo sąsaja (backend) ir galite redaguoti Jums svarbius aspektus Jums patogiu būdu.

Produktų nuotraukų ir tekstų įkėlimas bus Jūsų kasdienė duona, tad labai svarbu, kad visa tai Jūs galėtumėte atlikti patogiu būdu, kuris ‘nesuvalgys’ daug Jūsų laiko. Tai turi būti labai paprastai ir intuityvu.

4. Mokėjimų apdorojimas

 

Mokėjimai

Jūsų e. prekybos verslui labai svarbus sklandus mokėjimo procesas. Rinkdamiesi platformą atsižvelkite į jos palaikomus mokėjimo galimybes ir visus susijusius pardavimų ar mėnesinius/metinius mokesčius.

Mokėjimų integracija pareikalaus daugiau laiko ir tam jau gali prireikti profesionalo pagalbos, kad viskas vyktų sklandžiai, bet Lietuvoje jau yra keletas mokėjimų sistemų, kurios veikia be techninių trikdžių ir Lietuvos vartotojams jau yra ganėtinai pažįstamos. Viena tokių yra Paysera mokėjimo sistema.

5. Pritaikymas ir dizainas

 

Jūsų parduotuvės išvaizda atlieka svarbų vaidmenį pritraukiant ir išlaikant klientus. Ieškokite platformos, kuri leistų pritaikyti svetainę taip, kad ji atitiktų jūsų prekės ženklą. Apsvarstykite, ar platforma suteikia daug skirtingų dizaino šablonų ir ar galimybė keisti HTML ar CSS.

Tačiau norint susikurti unikalų dizainą, logotipą ir kitas detales, gali prireikti profesionalaus web dizainerio paslaugų ir programuotojo, kuris Jūsų parduotuvės programinį kodą gražiai ‘aprengs’ nauju dizainu.

6. SEO palankios funkcijos

 

Raktinių žodžių tyrimas

 

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO) yra ypatingai svarbus jūsų parduotuvės matomumui. Įsitikinkite, kad platformoje siūlomos integruotos SEO priemonės, pavyzdžiui, pritaikomos metažymos (metatags) ir suteikiamas optimizavimas mobiliesiems įrenginiams. Patikrinkite, ar ji leidžia sukurti svetainės žemėlapį, nustatyti kanoninius URL ir integruoti su trečiųjų šalių SEO įskiepiais (plugins). Mes visada rekomenduojame įsidiegti YOAST SEO plugin’ą kiekvienoje svetainėje, nes tai yra kone patogiausias būdas pritaikyti kiekvieną puslapį paieškos varikliams..

7. Dizaino pritaikymas mobiliuosiuose įrenginiuose

 

Kadangi vis daugiau naudotojų apsiperka naudodami mobiliuosius įrenginius, turėti į mobiliuosius įrenginius reaguojančią e. parduotuvės svetainę yra labai svarbu. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktoje platformoje numatytas reaguojantis dizainas arba mobiliesiems įrenginiams pritaikytos temos, kad galėtumėte sklandžiai apsipirkti išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose.

„Magento”, kaip ir kitos pirmaujančios platformos, savo dizaine ir funkcijose pabrėžia reagavimą/adaptavimąsi į mobiliuosius įrenginius.

8. Klientų aptarnavimas

 

Atsižvelkite į e. prekybos platformos teikiamą klientų aptarnavimo lygį. Visą parą veikiantis klientų aptarnavimas, palaikymas pokalbiais gyvai arba speciali palaikymo komanda yra ypatingai svarbu ne tik e.parduotuvės kūrimo stadijoje, bet ir vėliau, kai jau Jūsų el.parduotuvė veiks pilnu režimu.

9. Kainos ir mokesčiai

 

Elektroninės prekybos platformos turi įvairias kainodaros struktūras. Kai kurios siūlo nemokamą planą su ribotomis funkcijomis, o kitos ima mėnesinį mokestį, kuris priklauso nuo paslaugų lygio arba planuojamų parduoti produktų skaičiaus. Būtinai įsigilinkite į kainų struktūrą ir visus papildomus mokesčius, pavyzdžiui, sandorių ar kredito kortelių apdorojimo mokesčius.

Pradžioje, kai el.parduotuvė bus dar maža ir neprekiaus dideliais kiekiais, papildomi mokesčiai nuo bendro pardavimo skaičiaus gali atrodyti ne itin svarbūs, bet parduotuvei augant, galbūt vertėtų geriau pasirinkti fiksuotus mokėjimo planus ar tartis dėl kitų mokėjimo sąlygų.

10. Atsiliepimai ir rekomendacijos

 

Prieš priimdami galutinį sprendimą, pasidomėkite kitų parduotuvių savininkų, kurie naudoja tą pačią platformą, atsiliepimais ir rekomendacijomis. Internetinės bendruomenės, forumai ir socialinės žiniasklaidos platformos yra puikios vietos užmegzti ryšius su patyrusiais e. prekybos verslininkais, kurie gali pateikti vertingų įžvalgų ir patarimų.

Išvada: Geriausia elektroninės parduotuvės turinio valdymo sistema (TVS)

 

Geriausios e. prekybos platformos pasirinkimas naujai parduotuvei yra esminis sprendimas, galintis turėti didelės įtakos jūsų verslo sėkmei. Atidžiai įvertinę savo poreikius, hostingo galimybes, naudojimo paprastumą, mokėjimų apdorojimą, dizaino galimybes, SEO, adaptaciją į mobiliuosius įrenginius, klientų aptarnavimą, kainas, saugumą ir kitų parduotuvių savininkų patirtį, būsite gerai pasirengę priimti pagrįstą sprendimą. Neskubėkite, atlikite tyrimus ir apsvarstykite savo ilgalaikius tikslus, kad išsirinktumėte tobulą e. prekybos platformą savo internetiniam verslui.

Jeigu Jums reikia pagalbos kuriant elektrinę parduotuvę, mes visada padėsime, susisiekite su mumis ir suteiksime nemokamą konsultaciją – Kontaktai.

Pasinaudokite mūsų pasiūlymu jau šiandien!